Hakkımızda / Yönetim Kurulu

ATTİLA TÜRKER - Yönetim Kurulu Başkanı

1934 / Newyork Washington Business College

1957-1960 yılları arasında Newyork’ta çalışmış olup, 1960 yılından itibaren Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş. yönetiminde görev almış ve 15.08.1989 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısıyla Yönetim Kurulu başkanlığına getirilmiştir. 15.07.2013 tarihinden itibaren Şirketimizde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türker Yatırım Holding A.Ş., Türsoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş., Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.


ALİ NURİ TÜRKER - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1958 / İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi BS ve MBA

1974-2014 yılları arasında Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş.’de görev yapmış, 1989 yılında Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine getirilmiştir. 15.07.2013 tarihinden itibaren Şirketimizde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türker Yatırım Holding A.Ş., Türsoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş., Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


YASEMİN İHSANTÜRKER - Yönetim Kurulu Üyesi

1955 / Lise

1984-2013 yılları arasında Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş.’de görev yapmıştır. 15.07.2013 tarihinden itibaren Şirketimizde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türker Yatırım Holding A.Ş. ve Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


DİLEK TÜRKER - Yönetim Kurulu Üyesi

1962 / İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü

15.07.2013 tarihinden itibaren Şirketimizde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


MAHMUT KEREM BİLGİN - Yönetim Kurulu Üyesi

1970 / Oglethorpe University Business Administration BA

1995 – 2013 yılları arasında Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayii A.Ş. firmasında Yeni Proje ve Destek Müdürü olarak çalışmıştır. 10.04.2014 tarihinden itibaren şirketimizde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türker Yatırım Holding A.Ş., Türsoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş., Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


LEYLA YASEMİN TÜRKER - Yönetim Kurulu Üyesi

1966 / İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi BA ve MA

1979-2013 yılları arasında Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş.’de görev yapmıştır. Ayrıca, İstanbul Üniversitesi’nde 4 yıl görev yapmıştır. 15.07.2013 tarihinden itibaren şirketimizde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türker Yatırım Holding A.Ş. ve Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


SİMLA TÜRKER BAYAZIT - Yönetim Kurulu Üyesi

1972 / City University, Business School BA, Sigorta ve Risk Yönetimi MBA

1997-2013 yılları arasında Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş.’de görev yapmış, 2004 yılında Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmiştir. 15.07.2013 tarihinden itibaren şirketimizde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


PROF. DR. AHMET GÜLTEKİN KARAŞİN - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1953 / ODTÜ İşletme Bölümü BS, University of Bradford MBA Program, Ankara Üniversitesi PhD

1978-2017 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bankası Proje Değerleme Uzmanı, SPK Uzmanı, Garanti Bankası Menkul Kıymetler Müdürü, Sabah Yayıncılık A.Ş. Genel Md. Yrd., Boğaziçi Üniversitesi Yarı Zamanlı Finansman Doçenti, Medya Holding A.Ş. Genel Md. ve Yön. Kur. Üyesi, Bilgi Üniversitesi Finansman Profesörü, Arch Foreign Trade Plc. Direktörü, Standart Gay. Men. Değerleme A.Ş. kurucusu, ortağı ve Yön. Kur. Bşk., Kadir Has Üniversitesi Yarı Zamanlı Finansman Profesörü Ata Holding A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Danışmanı, Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, Mutlu Akü A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi


AHMET BURAK - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1954 / ODTÜ İşletme BS, University of Denver BA, University of Denver MBA Finans Bölümü

Arthur Andersen Denetim Şirketi’nin İstanbul ve Londra ofislerinde görev yaptıktan sonra 1986 – 2009 yılları arasında Coca-Cola’da Mali ve İdari İşler Müdürlüğü, Türkiye şişeleme operasyonlarının Genel Müdürlüğü, Kanada İcra Heyeti Başkan Asistanlığı, Türkiye Başkanlığı görevini üstlendi. 2009 senesinde Coca-Cola Şirketi’nden emekli olan Burak, halen kurucusu olduğu Coca-Cola Hayata Artı Vakfı’nda Mütevelli Heyeti üyesidir ve hızlı Tüketim ürünleri şirketlerine danışmanlık ve yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.