Yönetim Kurulu ve Komiteler / Yönetim Kurulu Üyeleri ve Özgeçmişleri

Attila Türker - Yönetim Kurulu Başkanı

1934 / Newyork Washington Business College

1957-1960 yılları arasında Newyork’ta çalışmış olup, 1960 yılından itibaren Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş. yönetiminde görev almış ve 15.08.1989 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısıyla Yönetim Kurulu başkanlığına getirilmiştir. 15.07.2013 tarihinden itibaren Şirketimizde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türker Yatırım Holding A.Ş., Tür Soy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş., Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.


Ali Nuri Türker - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1958 / İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi BS ve MBA

1974-2014 yılları arasında Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş.’de görev yapmış, 1989 yılında Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine getirilmiştir. 15.07.2013 tarihinden itibaren Şirketimizde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türker Yatırım Holding A.Ş., Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Tür Soy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


Mahmut Kerem Bilgin - Yönetim Kurulu Üyesi

1970 / Oglethorpe University Business Administration BA

1995 – 2013 yılları arasında Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayii A.Ş. firmasında Yeni Proje ve Destek Müdürü olarak çalışmıştır. 10.04.2014 tarihinden itibaren şirketimizde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türker Yatırım Holding A.Ş., Tür Soy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş., Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


Simla Türker Bayazıt - Yönetim Kurulu Üyesi

1972 / City University, Business School BA, Sigorta ve Risk Yönetimi MBA

1997-2013 yılları arasında Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş.’de görev yapmış, 2004 yılında Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmiştir. 15.07.2013 tarihinden itibaren şirketimizde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türker Yatırım Holding A.Ş. ve Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Fenerbahçe Spor Klubü’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


Ahmet Gültekin Karaşin - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

/ ODTÜ İşletme Bölümü BS, University of Bradford MBA Program, Ankara Üniversitesi PhD

1978-2023 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bankası Proje Değerleme Uzmanı, Sermaye Piyasası Kurulu Uzmanı, Garanti Bankası Menkul Kıymetler Müdürü, Sabah Yayıncılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı, Boğaziçi Üniversitesi Yarı Zamanlı Finansman Doçenti, Medya Holding A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgi Üniversitesi Finansman Profesörü, Arch Foreign Trade Plc. Direktörü, Standart Gay. Men. Değerleme A.Ş. kurucusu, ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı, Kadir Has Üniversitesi Yarı Zamanlı Finansman Profesörü, Ata Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı, Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, Mutlu Akü A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Acıselsan A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Verusa Holding Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Verusatürk Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi.


Sezai Bekgöz - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1962 / Ankara Üniversitesi SBF İktisat, İstanbul Üniversitesi İktisat Lisansüstü, Marmara Üniversitesi Bankacılık Doktorası

1983-1992 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu Denetleme Dairesi'nde Denetçi olarak görev yapmıştır. 1992-1998 seneleri arasında Borsa İstanbul’da Teftiş Kurulu Başkanı olarak, 1998-2007 yılları arasında Piyasalar, Risk Yönetimi ve Üye İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1997-2007 yılları arasında İzmir Vadeli İşlemler Borsası, Takasbank Takas ve Saklama Bankası ve Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2007-2016 yılları arasında Takasbank Takas ve Saklama Bankası’nda Yurt içi ve Yurt dışı Takas ve Saklama Operasyonlarından, Dış İlişkilerden ve Üye İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Dr. Sezai Bekgöz halen yurt içinde ve yurt dışında danışmanlık hizmetleri sunmakta ve bağımsız yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.